Policie loni zastavila na Příbramsku přes 600 řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – Přelom roku je vždy obdobím statistik a bilancování. Dopravní policie v této době vždy zveřejňuje počty hříšníků, kteří vyrazili na silnice v loňském roce.

Policejní hlídky v loňském roce při silničních kontrolách na Příbramsku odhalily 620 řidičů pod vlivem návykových látek, z uvedeného počtu bylo 271 řešeno pro spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Přestože se to učí už v autoškole, tak množí lidé za volantem nedbají zákazu a z nejrůznějších důvodů usednou do vozu a vyrazí na silnici pod vlivem alkoholu nebo drog. V mnoha případech to ovšem skončí dopravní nehodou nebo i hůř. Loni způsobili na Příbramsku opilí řidiči 63 nehod.

„Návykové látky mohou zpomalit jejich reakce, nestačí potom včas zabrzdit, dále mohou vést k nesprávnému odhadu situace a vlastních schopností, mohou umocňovat agresivitu nebo naopak způsobovat usínání, mají na svědomí také tzv. tunelové vidění. Je zřejmé, že řízení pod vlivem návykových látek, může snadno skončit tragicky. Stačí malá nepozornost a motorista může zničit život sobě nebo jiným. Proto je odpovědnost na sedadle řidiče klíčová,“ připomíná policejní komisařka Monika Schindlová.

Komentáře