Policie kontrovala používání bezpečnostních pásů v autech

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – Začátkem týdne se policie zaměřila na poutání bezpečnostními pásy při jízdě. Do akce se zapojili i policisté na Příbramsku. Kontrolovaly ale i ostatní povinnosti a předpisy, které musí řidiči dodržovat.

Během akce v pondělí 9. března zastavili příbramští policisté 129 vozidel a zjistili 36 přestupků. „Celkem 13 osob nebylo připoutáno a v jednom případě nebyl použit zádržný systém. Šestnáct řidičů překročilo povolenou rychlost, jeden neměl dálniční známku a jeden před jízdou požil alkohol,“ konstatovala policejní mluvčí Monika Schindlová. Policisté na místě vybrali na pokutách 27 600 korun a dva motoristy oznámili na příslušný úřad k dalšímu projednání.

Pokud řidič nebo spolucestující nejsou připoutáni, hrozí jim v příkazním řízení pokuta až do výše dvou tisíc korun. Nepřipoutaným řidičům jsou zároveň v rámci bodového systému přičítány tři body. „Motorista nenese odpovědnost za to, že dospělý spolujezdec není připoután, ale měl by ho na tuto povinnost upozornit. Případnou pokutu si pak spolujezdec platí sám. Řidič je ale odpovědný za to, aby byly ve vozidle připoutány děti,“ připomněla závěrem policejní mluvčí.

Komentáře