Policie a motorkáři společně o bezpečnosti už tento víkend

DLOUHÁ LHOTA – Motorkářská sezona je už v plném proudu. Stejně jako loni i letos bude policie ve spolupráci s milovníky motorek upozorňovat na bezpečnost na silnicích. V loňském roce se akce zúčastnilo 3,5 tisíce příznivců motorek.

Součástí druhého ročníku projektu „Začněme spolu aneb kolama dolů“, který pořádá Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezídia ČR ve spolupráci s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů Autoklubu ČR, je především bezpečnost řidičů motorek a na zprostředkování praktického vzdělávání.

Stejně jako vloni se tento projekt uskuteční i na Příbramsku, a to v neděli 12. května. Sraz účastníků bude v 9 hodin na parkovišti kovohutí u Mníšku pod Brdy. Trasa dlouhá kolem 80 kilometrů by měla vést směrem na Řevnice, dále Karlštejn, Beroun, Nižbor, Broumy, Žebrák, Hořovice, Jince, Hostomice a Kotenčice. „Zakončena bude kolem poledne na polygonu v Dlouhé Lhotě, kam mohou přijet další zájemci na svých strojích, aby si vyzkoušeli jízdu zručnosti a natrénovali si bezpečnou jízdu,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Motocyklisté by si měli uvědomit, že jsou při dopravních nehodách mnohem zranitelnější než řidiči vozidel. Riziko, že motorkář nebo jeho spolujezdec bude při havárii usmrcen či vážně zraněn, je mnohem vyšší než u osádky automobilu. „Motocyklistu nechrání žádná karoserie, bezpečností pás, ale pouze prvky pasivní bezpečnosti, které má na sobě. Je to speciální a dobře viditelné oblečení, kvalitní přilba, pevná obuv, rukavice, chrániče klubů a páteře. I sebelepší výbava však není zárukou bezpečné jízdy, pokud motorkář jede riskantně a nepřizpůsobí rychlost jízdy stavu komunikace, počasí a hustotě provozu,“ připomíná policejní mluvčí.

Komentáře