Česká televize točí v Malé Hraštici nový rodinný seriál

Herci Josef Carda a Svatopluk Skopal při natáčecí pauze v Malé Hraštici.

MALÁ HRAŠTICE – Česká televize v těchto dnech natáčí v Malé Hraštici na Příbramsku jeden z dílů nového komediálně detektivního seriálu Poldové a nemluvně podle scénáře Tomáše Baldýnského. Za režií stojí dvojice Jan Bártek a Radek Bajgar a v rolích „tří poldů“ se objeví Svatopluk Skopal jako hlava rodiny a policejní legenda, Marek Němec a Marek Adamczyk jako jeho synové, pokračovatelé rodinné policejní tradice.

V Malé Hraštici štáb natáčí díl, jehož děj se točí kolem policejního plesu, který nově pořádá po svém otci Karlovi (Svatopluk Skopal) jeden z jeho synů, který se po něm stal novým velitelem kriminální policie. „Děj tohoto dílu se má odehrávat na podzim a tak nám docela vyhovuje současné chladné deštivé počasí, nicméně před týdnem jsme museli maskovat ty rozkvetlé stromy, abychom navodili atmosféru podzimu,“ říká o natáčení v Malé Hraštici režisér Jan Bártek.

Jednou z hlavních rolí celého seriálu je nemluvně, se kterým jak režisér, tak herci přiznávají, že se dá točit jen ve chvílích, kdy má „náladu“. Poměrně hodně času s ním na place traví představitel Karla herec Svatopluk Skopal. „Oba režiséři rádi točí scény několikrát a když s tou malinkou holčičkou už lezete někam do baráku, do bytu potřetí počtvrtý, tam je taková scéna, a máte jenom ji a potřebujete, aby byla zticha… no a když se to jede popáté, tak se už rozbrečí a už se s ní neuděláte vůbec nic,“ říká se smíchem Svatopluk Skopal. Vedle něj diváci v seriálu uvidí mimo jiné Martina Hoffmana, Janu Pidrmanovou nebo Josefa Cardu a další oblíbené herce.

Komentáře