Podvodníci se na Příbramsku využívají trik s vydáváním se za pracovníky energetických společností

Ilustrační foto

PŘÍBRAMSKO – Další případ podvodu na staršího člověka řeší příbramští policisté. Jedná se už třetí případ, kdy podvodník pod záminkou kontroly energií okradl důvěřivého důchodce. Jedná se už o třetí obdobný případ během deseti dnů.

Koncem minulého týdne přišel do rodinného domu v Dobříši neznámý muž, který se vydával za pracovníka energetické společnosti. Devětašedesátileté ženě tvrdil, že má nadměrnou spotřebu elektřiny a mohou to vyřešit na místě, pokud jednorázově zaplatí tři tisíce korun. „Poté, co uviděl obálku s penězi, požádal poškozenou, aby rozsvěcela a zhasínala v jednotlivých místnostech, aby překontrolovali přímou spotřebu energie. V nestřežený okamžik pak vzal obálku, kde byly čtyři tisíce korun, a z obydlí zmizel,“ uvedla k případu tisková mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Jedná se o třetí obdobný případ během deseti dnů. Koncem ledna okradl falešný plynař seniorku ze Sedlčan. Namluvil jí, že jde zkontrolovat plynoměr. Minulý týden zavítal do jednoho příbramského bytu falešný kontrolor plynového kotle. Následně poškozenému odcizil šperky za více než 30 tisíc korun.

V případě že do domu nebo bytu přijde kdokoli, kdo tvrdí, že jde odečíst energie a podobně, měl by se prokázat průkazem dané společnosti a lidé by ho neměli nechávat volně a samostatně se pohybovat po bytě. A především nikdy před tímto člověkem ukazovat finanční hotovost. Žádné úkony se nehradí na místě, ale vždy bankovním převodem proti vystavené faktuře.

Komentáře