Sedlčany i Příbram se pomalu vylidňují, Dobříš naopak roste

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – V posledních letech pomalu ale stabilně klesá počet obyvatel v Příbrami a Sedlčanech. Naopak stálým přírůstkem se může pochlubit Dobříš.

Sedlčany i Dobříš byly v roce 2004 zhruba na stejném počtu obyvatel. Sedlčany měly v tomto roce 7 863 obyvatel a Dobříš 7 926 občanů s trvalým pobytem. Ovšem na konci minulého roku evidovaly Sedlčany 7 199 obyvatel a Dobříš 8 952 svých občanů. „Ten rozdíl zhruba tisícovky obyvatel, o které Sedlčany přišly, je dán především tím, že máme špatné spojení na Prahu. To je naopak velká výhoda Dobříše, kde proto obyvatelé stále přibývají,“ domnívá se sedlčanský místostarosta Miroslav Hölzel. Pokud se podle jeho slov nezlepší dopravní dostupnost Prahy především pro hledání zaměstnání, tak bude tento trend v Sedlčanech pokračovat.

S poklesem obyvatel se potýká i město Příbram. To v roce 2004 evidovalo 35 251 obyvatel, ale ke konci minulého roku jich mělo jen 32 435. V loňském roce se do Příbrami přistěhovalo 581 lidí, ale 724 se jich z města odstěhovalo. Dětí s trvalým pobytem na území města se loni narodilo 322, celkem se ale v příbramské porodnici narodilo v loňském roce 1073 dětí, ovšem naproti tomu 350 obyvatel s trvalým pobytem loni zemřelo. Celkem se ale v příbramské porodnici narodilo v loňském roce 1073 dětí.

Komentáře