Podle příbramské radnice by ve fondu FOM mohlo být méně peněz, není totiž o ně velký zájem

Příbramská radnice

PŘÍBRAM – Na svém prvním letošním zasedání zastupitelé schválili vyhlášení prvního kola výběrového řízení z Fondu modernizace a oprav bytového fondu. Lidé si o půjčku od města mohou požádat do 3. března. Problémem ale je, že zájem o tyto půjčky je ze strany obyvatel města dlouhodobě nízký. V současné době je ve fondu 7,5 miliónu korun.

Vedení města proto plánuje vyhlásit v letošním roce pouze dvě kola tohoto výběrového řízení. „Zájem je minimální, ve fondu je sedm a půl miliónu, což je možná až příliš a je otázkou, zda je nutné ho držet v takové výši,“ komentoval situaci kolem fondu starosta Jindřich Vařeka s tím, že několik let po sobě nebyly peníze z fondu vyčerpány.

Zájem o tuto půjčku na opravu nemovitosti je dlouhodobě malý a to i přesto, že částka je úročená pouze dvěma procenty. Podle vedení města je mimo jiné způsobené i tím, že v současné době je příznivá situace pro hypotéky na finančních trzích. „Tím je dané, že hypoteční úvěry jsou ještě levnější,“ doplnil místostarosta Václav Švenda.

Komentáře