Neodbytnou návštěvnici i kuriózní případ krádeže auta řešili policisté o minulém víkendu

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Dva kuriózní případy řešili příbramští policisté o minulém víkendu. V prvním se opilému mladíkovi v Obecnici nechtělo čekat na příjezd autobusu a tak si „vypůjčil“ nastartovaný vůz, který stál opodál. V druhém pak museli zklidnit 56letou ženu, která se pod vlivem alkoholu dopouštěla výtržnosti.

V pátek odpoledne se nechtělo v chladném počasí čekat devětadvacetiletému muži v Obecnici. A tak nasedl do nedaleko nastartovaného auta a rozhodl se, že odjede do Příbrami. Majitel vozidla ale okamžitě informoval policii. „Hlídce se podařilo vůz během pěti minut zastavit v Obecnické ulici v Příbrami. Jak se ukázalo, řídil ho 29letý muž, který není držitelem řidičského průkazu. V jeho dechu policisté následně naměřili 2,39 promile alkoholu,“ uvedla tisková mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Muž policistům řekl, že uviděl nastartovaný automobil a nechtělo se mu čekat na autobus. Proto do něj nasedl a jel do Příbrami, kde chtěl automobil zanechat. „Nyní se bude zpovídat z přečinu neoprávněné užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což stanovuje trestní zákoník až dvouletý trest odnětí svobody,“ dodala policejní mluvčí.

Hned druhý den vyjížděla policejní hlídka po deváté hodině večerní na oznámení do jednoho bytového domu v Příbrami. Tam se nacházela 56letá žena, která přijela za svým známým na návštěvu. Nějak se spolu ale nepohodli a oznamovatel po ní požadoval, aby obydlí opustila. To však dotyčná odmítala. Po příjezdu jí policisté domluvili a z bytu poté odešla. „Po pěti minutách na místo vyjížděli příslušníci policie znovu. Žena stála tentokrát před oknem bytu, křičela a dožadovala se vstupu. Svého jednání nechtěla i přes upozornění zanechat,“ sdělila por. Schindlová s tím, že dechová zkouška byla u ženy pozitivní. Na displeji přístroje se objevila hodnota 1,67 promile alkoholu. Hlídka jí proto následně převezla na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Opilá žena se svým jednáním se dopustila přestupku proti veřejnému pořádku.

Komentáře