Po mostu na D4 u Staré Huti od víkendu projedou řidiči bez omezení

Nové mosty na D4 u Staré Huti foto: ŘSD

DOBŘÍŠSKO – Celková rekonstrukce mostů s evidenčními čísly 4-020..1 a 4-020..2 na dálnici D4 u Staré Huti na Dobříšsku je u konce. Už tento víkend se řidiči po mostech projedou bez omezení.

Akci na dvě stavební sezony si vyžádal špatný stav původních mostů vybudovaných v osmdesátých letech minulého století. Vlivem nefunkčního izolačního systému do jejich konstrukce zatékalo a ložiska tak podléhala korozi, obnaženy byly výztuže a diagnostikou byly zjištěny i další vady. Právě proto  rozhodlo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o demolici obou mostů a výstavbě nových.

„Kvůli lepší statice jsme upravili poměr a rozpětí polí mostů. Původní rozpětí bylo 18+18+18 metrů, nově je to 16+24+16 metrů. Oproti původnímu stavu dochází také ke změně konstrukce z prefabrikované na monolitickou,“ uvedl Jiří Veselý z tiskového oddělení ŘSD.

Na D4 u Staré Huti mezi 29. a 28,5. km stále platí dopravní omezení. Veškerá doprava je vedena po loni postaveném novém mostě, a to v režimu 1+1, tedy jedním jízdním pruhem v každém směru, přičemž rychlost je v těchto místech snížena na maximálně 80 km/h. To se ovšem tuto sobotu 23.9. změní a řidiči se po zcela zrekonstruovaných mostech projedou už bez jakéhokoliv omezení.

Zhotovitelem je společnost EDIKT a.s., která provedla rekonstrukci za 69,7 milionů korun bez DPH.

 

Komentáře