Jan Konvalinka: Práce v Hailově ulici zkomplikovaly havarijní stavy dalších potrubí

Práce v Hailově ulici.

PŘÍBRAM – Uzavírka Hailovy ulice už dva měsíce komplikuje dopravu prakticky v celém městě. Původně práce měly skončit na konci srpna. Nicméně právě na konci srpna došlo k tomu, že v hloubce asi pěti metrů bylo zjištěno poškození v mnohem větším rozsahu, než se původně předpokládalo a tím se termín dokončení prodloužil.

K uzavření Hailovy ulice došlo v důsledku havárie kanalizace. „Je to strašná komplikace pro dopravu, jedná se o páteřní komunikaci města a mě také mrzí, že je uzavřena. Nicméně, kdy jsme to odkryli, zjistilo, že je tam strašný zmatek, že tam jsou zděné štoly… dokonce tam byl odhalený i nějaký podzemní prostor, který kdysi náležel nějaké stavbě v okolí a k tomu se přidal ještě problém s plynovým potrubím,“ vysvětluje příbramský starosta Jan Konvalinka (ANO).

Plynaři tak museli podle slov starosty provést přeložení plynového potrubí, které bylo uloženo příliš blízko povrchu. K těmto komplikacím se přidal ještě špatný stav vodovodního potrubí, takže se při té příležitosti vymění i část vodovodního řadu. „Následně by se práce měly přesunout do Pivovarské ulice a Hailova by se měla aspoň částečně zprůjezdnit. Nedokážu úplně odhadnout konec prací, ale pokud budu optimistou, tak si myslím, že to mohlo být do konce září,“ dodal Konvalinka.

Uzavírka Hailovy ulice má velký dopad jednak na dopravu ve městě, kdy se hlavně ve špičkách tvoří kolony například ráno v Jinecké ulici, kam vozí rodiče děti do ZŠ Jiráskovy sady, odpoledne pak u kruhového objezdu u Dolejší Obory, na Evropské a podobně. Druhou stránkou věci je, že kvůli některým odkloněným autobusovým spojům zaznamenali menší počet zákazníků i obchodníci v Pražské ulici. „Z pohledu předsedy Spolku Pražské ulice vidím, že uzavírka Hailovy ulice má jednak negativní dopad na živnostníky na této pěší zóně a z pohledu zastupitele mi vadí, že ač jsem na to koncem srpna upozorňoval  vedení města, tak je stále smutným faktem, že přestože by bylo potřeba Hailovu ulici otevřít co nejdříve, tak často na této stavbě ve dvě ve tři hodiny odpoledne nevidíte jediného dělníka,“ konstatuje zastupitel Marek Školoud (Spojenci).

Komentáře