Petrovičtí myslivci zvou děti na Dětský den s myslivostí

Foto: archiv Mysliveckého spolku Petrovice

PETROVICE U SEDLČAN – Začátek června se nese ve znamení oslav Dne dětí, a protože letos tento den připadl na čtvrtek, tak různé spolky a organizace oslavy naplánovaly i na nejbližší volné dny.

Například je už tradicí, že v příbramském divadle se Den dětí slaví s malým předstihem, vždy poslední květnovou neděli. Naopak myslivci v Petrovicích na Sedlčansku naopak zvolili malé zpoždění a zvou všechny děti na oslavu až v neděli 4. června.

Připravili pro ně od 10 do 14 hodin v místním lesoparku už druhý ročník Dětského dne s myslivostí. „Děti a jejich rodiče se budou moci projít po naučné myslivecké stezce. Během procházky navštíví na sedm různých stanovišť, kde uvidí například psy loveckých plemen a sokolníky s dravci. Dozví se mnoho zajímavého o zvěři, lese a myslivosti,“ zve na akci za myslivecký spolek Tomáš Nechvátal.

Kromě toho je pro děti připraveno také vábení zvěře i myslivecké troubení, budou si moci zastřílet ze vzduchovky. Občerstvení na místě bude zajištěno a samozřejmě všichni dětští účastníci dostanou na závěr odměnu.

Komentáře