Parkování zdarma u nemocnice pomalu končí

Foto: MěÚ Příbram

PŘÍBRAM – Pravděpodobně poprvé za peníze na novém parkovišti u nemocnice zaparkují řidiči od 1. června. Závora i platební terminál jsou už umístěné u vjezdu a v současné chvíli se ladí poslední provozní detaily.

Zkušební bezplatný provoz nového parkoviště u nemocnice, které město Příbram řidičům otevřelo v půli února, pomalu končí. Jak vedení města od začátku uvádělo je placené parkování na tomto místě zcela logickým krokem při regulaci parkování v centru města, protože v současné době je pro řidiče problém na něm, i při jeho kapacitě 122 míst, najít volné místo.

„Pro město není primárním cílem utržit na parkovném, ale nastavit systém krátkodobého parkování tak, aby skutečně každý, kdo chce u nemocnice zaparkovat, své místo našel. A to by se mělo díky poplatku za parkování podařit. Těžit by z toho mohli samozřejmě i ostatní řidiči, kteří potřebují zaparkovat v centru města,“ vysvětluje tisková mluvčí města Pavlína Svobodová.

Na parkovišti se bude parkovat v rámci tzv. modré zóny – za parkování se bude platit 15 korun za hodinu. Provozní doba parkovacího automatu bude od pondělí do pátku od 7 do 18 hodin, v sobotu od 7 do 12 hodin.

Komentáře