Parkování bezplatně jen do konce nouzového stavu

PŘÍBRAM – V rámci opatření souvisejících s vyhlášeným nouzovým stavem jsou v Příbrami od 17. března všechna parkoviště pro motoristy k dispozici zdarma. Toto opatření platí do konce nouzového stavu.

Stále častěji odpovídáme na dotazy, jak je to s tím parkováním? Po dobu trvání nouzového stavu jsou všechna zpoplatněná parkovací stání motoristům bezplatně k dispozici. Podle nařízení vlády v současném stavu neplatí ani barevné parkovací zóny. „Po dobu nouzového stavu je parkování bezplatné a postihováno není ani parkování v rezidentních zónách. Jakmile nouzový stav pomine, začne se parkování řídit opět podle nastavených pravidel. To znamená, že začnou fungovat barevné zóny a zapnou se parkovací automaty. Chtěl bych apelovat na naše motoristy, aby i v uvolněném stavu dbali základních pravidel, jako je například zákaz stání na nástupních plochách HZS,“ upřesnil informace starosta města Jan Konvalinka.

Doprava se pomalu vrací do zaběhnutých kolejí. MHD bude od pondělí 27. dubna posílena o večerní a víkendové spoje. Od stejného data se zapnou všechny světelné křižovatky a po ukončení nouzového stavu tedy dojde k opětovné úpravě parkování.

Komentáře