Parkovací domy v Příbrami? Jeden předmětem sporu, druhý vyroste zřejmě na Rynečku

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Nedostatek parkovacích míst je problém, který město trápí už několik let. Zhruba stejnou dobu se mluví i o stavbě parkovacího domu. Mění se jen lokalita, kde by měl vzniknout. Zatím posledním místem je autobusové nádraží v sousedství bývalého „Domu hrůzy“. Nicméně radnice plánuje i stavbu dalších v jiných lokalitách. Jednou z nich je Ryneček.

O tomto záměru se jednalo i na posledním zasedání dopravní komise.

Petr Magera

„Komise zjišťovala informace o projektu z Rynečku a parkoviště Na Flusárně. Co se týče Rynečku, tak nás architekt města Ondřej Malý informoval, že se momentálně řeší vykupování pozemků a dědické řízení vlastníků. K parkovišti na Flusárně předal informace Ondřej Klečka s tím, že se 27. května uskutečnilo jednání s projektanty a projekt se nachází v přípravné fázi,“ konstatoval člen dopravní komise města a dopravní inženýr Petr Magera.

 

Jan Konvalinka

Radnice počítá s  plochou Na Flusárně pro odstavné parkoviště režimu P+R nebo parkoviště zelené zóny. „V blízkosti parkoviště chceme vybudovat autobusovou zastávku, kudy by projížděly autobusy integrované dopravy. Lidé, kteří cestují z Příbrami dále do Prahy, by mohli parkovat právě zde a nezabírat volná parkovací místa ve staré části města nebo v okolí II. Polikliniky či na Drkolnově,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Co se týká projektu parkovacího domu na autobusovém nádraží, tak ten se momentálně stal předmětem sporu mezi radnicí a firmou Stafer, která pracovala na projektové dokumentaci k této zamýšlené stavbě.

Předmětem sportu je, že podle vedení města firma Stafer včas nedokončila část sjednaného díla, a to konkrétně dokumentaci pro provádění stavby. Naopak podle názoru firmy Stafer je pochybení na straně města, které mělo neoprávněně zasahovat do projektu a nemělo architektovi Filipu Ondřejkovi poskytnout všechny potřebné dokumenty, čímž firma zdůvodňuje nemožnost dokončení dokumentace. Výsledkem tak je, že firma Stafer odstoupila od smlouvy a město smlouvu ukončilo. Příbram se nyní žalobou domáhá úhrady smluvní pokuty.

Radnice chce postavit parkovací dům vedle bývalého „Domu hrůzy“.

Komentáře