Oprava kanalizace v Milínské si vyžádá její úplně uzavření i zabrání části parkoviště. Lidé budou muset parkovat na Flusárně

PŘÍBRAM – Centrum Příbram, konkrétně Milínskou ulici a oblast okolo Komenského náměstí, trápí už několik měsíců dopravní komplikace způsobené stavebními pracemi na výměně části kanalizace v Milínské ulici. A dá se obrazně říci, že bude ještě hůř…

Nejen, že nyní je dobrodružstvím projet zúženou Milínskou ulici, či projet, zaparkovat nebo jen přejít silnici i v okolních ulicích (Jungmannova, Smetanova, Alešova…), ale vzhledem k postupu prací dojde k dalším omzením.

Jedním z nich je, že část parkoviště v Milinské ulici, na které do budoucna chce radnice postavit parkovací dům, bude vyhrazena pro potřeby stavby. Práce na výměně kanalizace vstoupily do druhé etapy a nyní se prodle vedení města čeká na dokončení prací na mostu u Dolejší Obory. „Prvních pár metrů rozvodů v Milínské ulici je vyměněno, nyní by stavba měla postoupit dále. S ohledem na to, že je potrubí vedeno středem komunikace, bude třeba v rámci druhé a třetí etapy komunikaci uzavřít a dopravu vést objízdnými trasami. Toto bude možné udělat až v okamžiku, kdy Ředitelství silnic a dálnic dokončí opravy mostu v Plzeňské ulici a komunikace bude moci být opět zprůjezdněna i pro autobusovou dopravu,“ říká místostarosta Martin Buršík s tím, že podle posledních informací, které město Příbram získalo od Ředitelství silnic a dálnic, by měl být zmíněný most plně zprůjezdněn do konce března.

Úplné uzavření Milínské tak přinese do okolí Komenského náměstí ještě vetší dopravní chaos, než který tam vládne posledních několik měsíců. „Jakmile bude zprůjezdněný most v Plzeňské, bude se pokračovat s výměnou potrubí v úseku mezi ulicemi Dlouhá a Alešova, kde bude úplná uzavírka,“ dodal Buršík.

Právě po dobu druhé a třetí etapy prací v Milínské ulici bude část parkoviště sloužit dočasně pro uložení stavebního materiálu. Jako náhradní parkoviště pro lidi bydlící v Milínské ulici bude využíváno parkoviště na Flusárně. Nicméně už nyní se tito lidé obávají, že na Flusárně budou auta terčem vandalů a podobně. „Můžeme říci městské policii, aby v noci na toto parkoviště častěji zajížděla,“ konstatoval Martin Buršík na březnovém zasedání zastupitelstva, kde se z obavami o možnosti poničení vozidel zastupitelům svěřil jeden z obyvatelů Rynečku.

V rámci druhé a třetí etapy dojde k úplné uzavírce, nejprve mezi ulicemi Dlouhá – Alešova, a poté Alešova – Mixova. Práce by měly být hotovy do konce srpna.

Komentáře