Olympijský běh opět nadchl běžce v Příbrami

Foto: archiv pořadatelů

PŘÍBRAM – Olympijský běh se každoročně koná na desítkách míst po celé republice a 8. září zamířil také do Příbrami. Běželo se opět v atraktivním prostředí v okolí Svaté Hory. Na běžce čekal i běh skrz Svatohorské schody, které vystavěl podle svých plánů stavitel Kilián Ignác Dientzenhofer, architektonický virtuos pozdního baroka.

V Příbrami se stala vítězkou Lucie Strnadová, na druhém místě doběhla Zuzana Pšeničná, třetí pozice patřila Petře Máchové. Mezi muži byl nejrychlejším David Krůta, následován Alexandrem Pavlišenem a Michalem Myslivcem. V dětském běhu šlo především o radost z pohybu.

Všechny běhy se každoročně konají jako oslava celosvětového Olympijského dne, který je zároveň výročím založení Mezinárodního olympijského výboru. Do Česka přinesl myšlenku Olympijských běhů v roce 1987 legendární běžec Emil Zátopek.

V rámci Olympijského běhu nejde pouze to sport, ale nedílnou součástí je i dobrovolnictví. „Účastníci možná ani nepostřehnou nezištnou pomoc dobrovolníků, kteří připravují trať, občerstvení nebo v cíli rozdávají medaile. Právě pomoc druhým je nedílnou součástí olympismu,“ říká Josef Hovorka, koordinátor Volunteer Team Příbram.

Další netradiční běh v okolí Památníku Vojna se uskuteční 31. října. Běh pro republiku se koná u příležitosti 103. výročí vzniku ČSR. V letošním roce si zároveň připomínáme již 30 let od začátku odsunu sovětských vojsk z Československa. Registrace do všech závodů pro děti i dospělé jsou možné online na stránkách běhu. behprorepubliku.blogspot.com

 

Komentáře