Odběrové místo má plnou kapacitu, bere jen lidi z okresu Příbram

PŘÍBRAM – Odběrové centrum Oblastní nemocnice Příbram omezuje kapacitu z důvodu překročení průchodnosti laboratoře. Nabírat bude pouze pacienty z okresu Příbram. Ostatní budou odkázáni na pracoviště z jejich spádové oblasti.

„Důvodem, proč jsme museli přistoupit k tomu řešení, je skutečnost, že počet odběrů násobně překračuje kapacitu naší laboratoře. Nemůžeme si dovolit, aby vzorky čekaly na vyhodnocení příliš dlouhou dobu, při které by mohlo dojít k jejich znehodnocení. Děkuji všem zaměstnancům za jejich extrémní nasazení, které bohužel ani tak nestačí k tomu, abychom uspokojili poptávku po testování,“ vysvětluje ředitel nemocnice Stanislav Holobrada.

Dále dodal, že nemocnice dělá maximum pro navýšení testovacích kapacit. Pokud se vše povede, v nejbližší době by se mohla průchodnost laboratoře navýšit o několik desítek vzorků denně. „V nejbližších dnech bude spuštěn objednávkový systém,“ dodal Holobrada. 

Lidé v II. areálu na Zdaboři, kde se odběrové místo nachází, čekají v slouhých frontách a čekají na testování jim tak zabere i několik hodin.

Komentáře