Obyvatelům Březových Hor vadí tramvaje z Downtownu

Tramvaje na Březových Horách. Foto: archiv M. Škodové

PŘÍBRAM – Už několik let skladují pořadatelé Svatohorského Downtownu dvě nepojízdné tramvaje v prostoru vedle bývalé jídelny v Rožmitálské ulici na Březových Horách a to včetně stojanu na jízdní řády. To ale vadí některým obyvatelům této části města, protože vozy jsou nezabezpečené a podle nich se v nich schází lidé, kde slovy zastupitelky Markéty Škodové (Spojenci) „v noci potkat nechcete“.

Tuto námitku přednesla také Škodová na posledním zasedání zastupitelstva. „Tramvaje stojí navíc v místech, kam zasahuje ochranné památkové pásmo a po večerech a nocích se v nich schází lidé, které byste v noci potkat nechtěli. Vzhledem k tomu, že patří pořadatelům Svatohorského Downtownu, mezi které patří i jeden zaměstnanec městského úřadu (míněn zřejmě vedoucí městského kulturního centra Vlastimil Ševr – pozn. redakce), a vzhledem k tomu, že město je významným partnerem této sportovní akce, tak bylo dobré vyzvat pořadatele, aby vozy tramvají skladovali někde jinde, nebo je aspoň řádně zabezpečili,“ uvedla Markéta Škodová s tím, že má i od obyvatel Březových Hor k dispozici řadu fotografií (viz. přiložená fotogalerie). Na nevzhledné vozy a na nepořádek v jejich okolí ostatně neupozorňují je obyvatelé Březových Hor, ale všímají si jich i lidé, kteří například jen projíždějí okolo.

Starosta města Jan Konvalinka (ANO) v reakci na tento požadavek, přislíbil, že vyzve pořadatele, aby tramvaje, které při Svatohroském Downtownu složí jako jedny z překonávaných překážek, zabezpečili proti vniknutí a upravili i jejich okolí.

Komentáře