O víkendu Nový rybník ovládnou triatlonisté. Závod uzavře zčásti výpadovku na Milín

Foto: archiv pořadatelů

PŘÍBRAM – Nový rybník bude o víkendu patřit milovníkům triatlonu. Závod se pojede jako šampionát v super sprintu.

V Příbrami se o víkendu 24.-25. června uskuteční třetí letošního závod Českého poháru v krátkém triatlonu, který má v této sezoně celkem sedm zastávek. Závodní program otevřou sobotní individuální závody v super sprintu, při kterých se pojede o pohárové body i mistrovské tituly. V neděli pak budou závody pokračovat republikovým šampionátem štafet.

V předchozích letech se v areálu Nový rybník pravidelně konal šampionát v olympijském triatlonu, při kterém měli závodníci možnost využít časovkářská kola s hrazdami. Ta jsou ovšem pro letošní rok zakázána – závodit se totiž bude v moderním a divácky atraktivním super sprintu, jehož distance jsou přibližně čtyřikrát kratší.

Na startovní listině figuruje téměř 300 účastníků, mezi nimiž nechybí ani celá řada reprezentantů. V závodě mužů budou k největším favoritům patřit Filip Václavík a Jakub Marek, konkurovat jim ale budou i juniorští a dorostenečtí reprezentanti, na vítězství tak může útočit například i Jakub Homola.

V závodě žen bude mít velké ambice Michaela Štěrbová, která se v Příbrami před rokem radovala ze zisku mistrovského titulu v olympijském triatlonu. Juniorka Kateřina Hadravová ale dlouhodobě potvrzuje, že dokáže porážet i soupeřky z elitní kategorie. Povede se jí to také v Příbrami, nebo překvapí některá z mládežnických závodnic, třeba Kristýna Dvořáková?

Michaela Štěrbová. Foto: archiv pořadatelů

Dospělí závodníci, junioři i dorostenci se postaví na start hned dvakrát. V ranních hodinách je čeká rozjížďka s intervalovým startem a zakázaným hákováním, na základě jejího výsledku pak budou rozřazeni do odpoledních finálových jízd. Pokaždé přitom absolvují 300 m plavání v Novém rybníce, 9 km cyklistiky na silnici směrem na Milín a nakonec 2km běh v rekreačním areálu Nový rybník.

V sobotu startuje závodní program v 9 hodin, finálové jízdy budou zahájeny v 15015 hodin. V neděli se uskuteční štafetové závody od 9 hodin.

V souvislosti s pořádáním sportovních akcí Příbramský sprint triatlon a Příbramský sprint triatlon štafet bude v sobotu 24. a v neděli 25. června uzavřena silnice I/66 od kruhového objezdu u Drupolu (kruhový objezd bude průjezdný pro MHD a IZS) po křižovatku u zahrádkářské kolonie Brod (průjezd z Brodské ulice směrem na Brod a Milín bude zachovaný).

Doba platnosti omezení:

  • Sobota 24. 6.     8.00-19.00
  • Neděle 25. 6.     8.00-13.00

Omezení se nedotkne MHD Příbram.

Komentáře