Jan Konvalinka: Dolejší Obora bude napuštěna v září

Dolejší Obora.

PŘÍBRAM – Rybník Dolejší Obora se dočkal odbahnění, ale stále v něm není voda. Radnice tak poměrně často čelí dotazu, kdy dojde k jeho napuštění. Podle starosty města Jana Konvalinky je potřeba se před samotným napuštěním vypořádat s nečekanými problémy.

„Ještě musíme vyřešit problematiku výpustě, protože až při odhalení těch spodních struktur se zjistilo, že je trochu jiná výpusť, než se původně uvažovalo. Takže tam dochází ke změně technologie a bude se bagrovat ještě o něco více,“ uvedl k situaci okolo Dolejší Obory Jan Konvalinka. Podle jeho slov by to ale celkovou cenu díla nemělo ovlivnit, protože došlo i k některým méněpracím.

Dále je potřeba ještě zpevnit břeh u finančního úřadu. Ten totiž narušila eroze. „S tím souvisí i samotné napouštění rybníka, na což se lidé často ptají, tak do poloviny července bude napuštěný zčásti a celý pak do konce září,“ dodal starosta s tím, že ještě s rybáři řešili otázku, zda na dně ponechat narostlou vegetaci. Rybáři nejprve chtěli její odstranění, ale nakonec se s vedením města dohodli na jejím ponechání.

Komentáře