O finanční pomoc od města z řad samoživitelů požádali zatím jen jednotlivci

PŘÍBRAM – Loni v dubnu město vyhlásilo veřejnou sbírku na pomoc v této nelehké době. Původně byla sbírka vyhlášena na pomoc osobám zasaženým situací spojenou s koronavirem a subjektům, které těmto osobám podporu poskytují. Později byla rozšířena o finanční podporu také pro rodiče samoživitelé.

Zatím si o tuto finační pomoc zažádalia získali ji tři samoživitelé. „Šlo o částky tři nebo čtyři tisíce korun a na tom transparentním účtu je přes 35 tisíc korun,“ uvedl příbramský starosta Jan Konvalinka s tím, že další žádosti přicházejí.

Rodiče samoživitelé, kteří se v souvislosti s koronavirovou pandemií dostali do tíživé životní situace a nebyla jim přiznána státní podpora, mohou žádat o příspěvek z transparentního účtu města. „Situace pro rodiče, kteří jsou odkázáni na jeden příjem není lehká v žádné době, natož nyní. Pokud jste samoživiteli a řešíte situaci, že vám nebyla poskytnuta státní podpora, máte možnost zažádat o čtyřtisícový příspěvek z účtu veřejné sbírky města,“ připomíná  Jan Konvalinka.

Formulář žádosti je k dispozici na webových stránkách města, případně je možné kontaktovat odbor sociálních věcí a zdravotnictví.

Transparentní účet veřejné sbírky, na který je možné stále přispívat, je veden u České spořitelny: 90018-521689309/0800.

Komentáře