O Cenu hejtmanky se letos uchází ředitelka hudebního festivalu, ředitelka miniškolky nebo starostka obce u Příbrami

Foto: Středočeský kraj

STŘEDNÍ ČECHY – I letos může veřejnost hlasovat udělit svůj hlas osobnostem nominovaným na Cenu hejtmanky za rok 2023. Svůj hlas mohou lidé udělit nominovaným osobnostem v kategorii Cena veřejnosti až do 16. února. V tematických kategoriích vítěze vybírá odborná porota. Hlasování je spuštěno na webu Středočeského kraje. V aktuálním ročníku ocenění se sešlo 64 nominací.

Mezi nominovanými jsou z Příbramska například Albína Dědičík Houšková, která je dlouholetou úspěšnou ředitelkou proslulého Hudebního festivalu Antonína Dvořáka v Příbrami. Dále Jana Marie Dostálová, která je maminkou pěti dcer a ředitelkou miniškolky Bodlinka v Dublovicích, kde se stará o ty nejmenší. Své svěřence vede k lásce k hudbě, tanci, divadlu, kreslení a dalšímu tvoření, či Marcela Dušková, ta je starostkou obce Podlesí. Svým přístupem dokázala stmelit většinu obyvatel.

„Jsem ráda, že opět můžeme představit výjimečné osobnosti, které jsou spjaté se Středočeským krajem. Letošní ročník je plný „velkých“ jmen a osobností. Nominováni byli například úspěšní vědci, lidé, kteří se celoživotně věnují vzdělávání druhých, sportovci, podnikatelé i lidé, kteří zasvětili své životy kultuře a rozdávají tak radost ostatním. Vážím si i nominací pracovníků veřejného sektoru, kteří odvádějí spoustu práce pro celou společnost, a to i daleko nad rámec své pracovní doby a svých povinností. Není jednoduché určit vítěze jednotlivých kategorií, protože ocenění by si zasloužil každý. Děkuji všem za jejich aktivity a věřím, že se nominovaní a jejich životní příběhy mohou stát inspirací pro druhé. A děkuji také každému, kdo nominaci podal,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková.

Cena hejtmanky je oceněním, které se uděluje vybraným osobnostem spjatým se Středočeským krajem. V regionu se buď narodily, žijí zde, nebo je s krajem spojené jejich působení, dílo nebo činnost.  Lze je udělit i in memoriam. Cena hejtmanky je udělována v kategoriích hrdinský čin a společenská odpovědnost, kultura, sport, vzdělávání, věda a výzkum, pracovník veřejného sektoru, podnikatel/ka a Cena veřejnosti. Zatímco v případě jednotlivých kategorií o výběru oceněného rozhoduje na základě nominací hodnotící komise, o vítězi v kategorii Cena veřejnosti rozhodují lidé prostřednictvím hlasování na webu kraje. Formulář nabízí abecední seznam nominovaných s medailonky, které shrnují důvod jejich nominace. Po zadání vlastní e-mailové adresy může každý vybrat svého favorita a odeslat mu svůj hlas. Z každé e-mailové adresy se smí hlasovat pouze jednou v průběhu celého hlasování. Hlasování bude ukončeno 16. února.

Komentáře