Nový rybník se začne napouštět příští týden

Foto: MěÚ Příbram

PŘÍBRAM – Přírodní koupaliště Nový rybník by se začátkem června mělo už ukázat v celé kráse po první etapě svojí obnovy. Ta druhá, při které dojde na stavbu nové restaurace, in-line dráhy a toalet začne až na konci letní sezóny. V současné době práce finišují, aby se koncem příštího týdne mohlo začít koupaliště napouštět.

Zbývá ještě osadit ostrůvek několika moly, dokončit na něm altán a také dobrodružnou stezku, která ho spojí s břehem. „Ten altán tam bude mimo jiné proto, že máme hodně žádostí, zda by se tam nemohly konat svatby,“ řekl příbramský starosta Jindřich Vařeka. Místostarosta Václav Švenda pak s humorem doplnil, že ale bude potřeba vybírat takové oddávající, kteří zvládnou cestu za svatebčany na ostrůvek právě přes dobrodružnou stezku.

Rybník byl také za dvou třetin odbahněný. „V té nejhlubší části není bahno v takové vrstvě, aby bylo nutné to ještě znovu odvodňovat a vytahovat ven,“ uvedl Vařeka s tím, že ale ještě bude nutné zapracovat na odvodnění břehu pod plavčíkárnou, protože tam je trávník hodně podmáčený a tvoří se tam bahno.

Koupaliště má být v plném provozu nejdéle 10. června, kdy se v areálu má konat Den sportu za účasti několika sportovních hvězd. Do té doby bude rybník nejen napuštěný, ale návštěvníkům bude k dispozici, ostrůvek a na něm čtyřmi mola, altánem a dobrodružnou stezkou, písečná pláž s několik slunečníky, dětské vodní hřiště a velká skluzavka.

Komentáře