Nový rybník se připravuje na sobotní výlov

Foto: SZM Příbram

PŘÍBRAM – Areál Nového rybníka je v období od října do března návštěvníkům otevřený každý den od 6 do 20 hodin. V současné době se koupaliště vypouští a 16. října se na ně ukuteční výlov ryb. Vzhledem k počasí, jsou některá zařízení v areálu již zazimována, jako například Adventure golf, či vodní hřiště.

Dále pro letošní rok definitivně ukončil provoz také minikemp nebo půjčovna sportovního vybavení. Mimo provoz jsou v současné době také toalety v minikempu, toalety bistra jsou v provozu pouze v době jeho provozu. Ten potrvá celý říjen, ovšem jen za hezkého počasí každý den od 13 do 18 hodin.

Z důvodu plánovaného výlovu ryb, se od konce minulého týdne Nový rybník postupně vypouští. Po výlovu se rybník nebude hned znovu napouštět. „Z důvodu zvýšeného výskytu plžů a dalších nežádoucích živočichů, necháme na doporučení odborníků rybník přes zimu vymrznout a budeme věřit, že se tak zvýší šance na delší koupací sezonu, než jaká byla letos,“ říká ředitel Sportovních zařízení města Příbram Jan Slaba.

I přes ukončení provozu některých zařízení, mají návštěvníci areálu stále k dispozici jeho velkou část. Lle stalé využívat skatepark, všechna hřiště nebo in-line dráhu. Tam je však na podzim potřeba dbát větší opatrnosti, kvůli mokrému listí. „Ačkoliv probíhá pravidelné čištění celé dráhy, spadanému listí mezi údržbou se bohužel nevyhneme, a tak je zapotřebí, aby těmto podmínkám návštěvníci přizpůsobili svou jízdu,“ přípomíná Jan Slaba. Údržba in-line dráhy se bude povádět s ohledem na počasí do konce října, od listopadu do jara se dráha neudržuje.

Komentáře