Velkoobjemové kontejnery mají v Příbrami nahradit podzemní

Polozapuštěné kontejnery najdete už na obou hlavních příbramských náměstích.

PŘÍBRAM – Na nepořádek okolo velkoobjemových kontejnerů v Průběžné ulici upozorňovala veřejnost už na zasedání zastupitelstva v září. Nyní se tento problém projednával i v závěru říjnového zasedání. Vedení města chce podle slov místostarosty Martina Buršíka na celém území města nahradit zelené velkoobjemové kontejnery jejich modernější variantou zapuštěnou v zemi.

Pan Koranda, obyvatel Průběžné ulice upozornil již v září zastupitele, že v Průběžné ulici kontejnery zabírají místa na parkování. „Ty kontejnery jsou tam už 30 let a bylo to tehdy uváděno jako prozatímní řešení. Navíc se tam okolo nich vyskytují potkani. Vyvážejí se tak, že se přiveze půlka spodku kontejneru zakrytá zase odpadky. Kontejnery se nečistí jako v jiných městech a desinfikují, to se nedělá. Nepřizpůsobiví občané potom nastoupí kolem půlnoci a začnou se v nich přehrabovat. Je tam také problém zaparkovat pro staré občany, kteří tam bydlí už tak dlouho,“ uvedl.

Po jeho vystoupení na zářijovém zasedání se pan Koranda sešel s mistostarostou Martinem Buršíkem. „Co se týče parkování, tak jsme loni diskutovali o tom, že bychom stopli, omezili vyhrazené parkování v jednotlivých ulicích, ale rada to zamítla, já jsem byl jediný, kdo hlasoval pro. Co se týče kontejnerů, tak loni jsme rozhodli budovat polozapuštěné kontejnery, které jsou čtyřikrát až pětkrát kapacitnější, než ty současné. Posupujeme podle projektů na revitalizaci jednotlivých ulic či vnitrobloků. Konkrétně v průběžné ulici, je naplánovaná v druhé etapě toho umisťování,“ konstatoval Martin Buršík. Výhodou zapuštěných kontejnerů by mělo být i to, že se do nich potkani nedostanou. Jejich přemnožení především v okolí Hořejší Obory a Příbramského potoka trápí obyvatele Rynečku už dlouho.

Nyní se podle jeho slov budou umisťovat v ulici Gen. Kholla, kde se po třech letech konečně městu podařilo zahájit práce na slibované navýšení kapacity parkovacích míst. „Během několika let budou polozapuštěné kontejnery osazená ve většině města,“ dodal Buršík. Primárně se mají měnit za zelené velkoobejemové kontejnery, také společně s Průbežnou ulicí, by podle Martina Buršíka měly například zmizet i tyto kontejnery ve spodní části Dlouhé ulice, kde navazuje na Milínskou.  

Jak vypadá nyní situace v Průbězné ulici:

Komentáře