Nový rybník ovládnou čerti s Mikulášem, dorazí i krampusové

PŘÍBRAM – Bez covid pauzy by byl letošní ročník čertovského Nováku už pátým v pořadí. Čerti hodní i zlí, mikulášská nadílka, program na podiu pro děti, tvořivé dílny, vánoční trh, rozsvícení stromu a velkolepý ohňostroj. To jsou tradiční atributy této akce.

Letošní ročník má být tím nejpekelnějším vůbec, proto letos akce nese podtitul pekelný. „Návštěvníci se mohou těšit na „krampusáky“ s luciferem, pekelnicí a svítícím kočárem. Jako tradičně budeme slavnostně rozsvěcet vánoční strom a velkým finále bude ohňostroj. Další program se bude zřejmě muset přizpůsobit aktuálním pandemickým opatřením,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovních zařízení města Příbram.

Pekelně Čertovský Novák se bude  konat v pátek 3. prosince od 15:30 do 18:30 v areálu Nový rybník. Letos bude ale akce zpoplatněna částkou 50 Kč za dospělého, zlevněné vstupné je přichystané pro děti, seniory a zdravotně postižené, a to 30 Kč. Předchozí ročníky se doposud konaly bez vstupného. Jedním z důvodů zpoplatnění akce je fakt, že akce se díky své oblíbenosti a zájmu veřejnosti zvětšila o tolik, že je nutné hledět i na celkovou ekonomickou udržitelnost akce. Vstupné, vzhledem k velikosti akce, je spíše symbolické, doufáme však, že pokryje minimálně náklady spojené s kontrolováním a dodržováním mimořádných opatření,“ vysvětluje Slaba.

Mezi mimořádné náklady spojené s dodržováním mimořádných opatření patří například kontrola maximálního počtu návštěvníků, dezinfekce prostor a zajištění dezinfekcí. „Kontrola počtu návštěvníků je jedním z dalších důvodů, proč vybírat vstupné. Díky prodaným lístkům bude jasné, kolik návštěvníků se v areálu nachází. Co nyní zvažujeme, s ohledem na minimalizování front na lístky u vstupů, je předprodej vstupenek. To vše se ale bude ještě odvíjet od aktuální situace a vydaných vládních nařízení,“ dodává ředitel SZM Příbram s tím, že všem doporučuje průběžně sledovat webové stránky szm.pb.cz, kde jsou zveřejňovány nejaktuálnější informace.

Komentáře