Nové lampy na Flusárně už nesvítí, má se to zlepšit tvrdí starosta

PŘÍBRAM – Není tomu dlouho, co vedení města rozeslalo informaci o novém osvětlení, které bylo vybudované na cyklostezce na Flusárně. Tento prostor nově osvětluje deset solárních led svítidel, které však už několik dní v brzkých ranních hodinách nesvítí. 

Na tuto skutečnost už vedení města upozornilo několik občanů s tím, že  brzo ráno  tudy chodí do práce a osvětlení už několik dnů nesvítí a ptají se proč. „Nová solární světla na Flusárně byla instalována minulý týden a v současné době probíhá zkušební provoz. V rámci zkušebního provozu jsou světla nastavena na 70 % výkonu, přičemž v tomto režimu a období, kdy je inverze a bezslunné počasí, vydrží svítit maximálně 10 hodin. Vzhledem k automatickému zapnutí osvětlení při setmění tedy nevydrží svítit až do ranních hodin,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

S ohledem na životnost baterií může dojít k úpravě nastavení svítivosti až po 20 cyklech nabití baterie. „Počátkem ledna 2020 tedy dojde k přenastavení svítivosti, případně načasování svícení tak, aby veřejné osvětlení svítilo až do ranních hodin,“ doplnil ještě starosta města.

Otázkou tak zůstává, zda i po přenastavení bude tento zvolený typ veřejného osvětlení právě v zimních měsících, kdy se dá očekávat bezslunné počasí a navíc teploty padající pod bod mrazu, které negativně působí na výkon akumulátorových baterií, dostačující pro tento prostor.

 

 

Komentáře