Nováku má novou atrakci – trampolíny

Foto: Pavlína Svobodová

PŘÍBRAM – Dvě nové atrakce najdou od konce minulého týdne návštěvníci v areálu koupaliště Nový rybník, jedná se o dvě vzduchové trampolíny, které jsou určené pro všechny věkové skupiny. Jedna je určená pro starší děti, mládež a ostatní a druhá pro ty nejmenší děti.

„Už první testovací dny prokázaly, že tento nový herní prvek bude další oblíbenou atrakcí na Nováku,“ uvedla místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková s doplněním, že jedna je vedle Rákosníčkova hřiště a druhá, ta větší, je v blízkosti hřiště vodního.

Skákání na vzduchových trampolínách přináší radost a nadšení dětem i dospělým. Díky konstrukci vzduchového polštáře prakticky nehrozí žádné riziko úrazu. Vzduchová trampolína se směrem od středu k okraji postupně svažuje k zemi, takže nehrozí pád z výšky.

„Děti nové žluté trampolíny uvítaly s nadšením. Mám z toho radost, protože pobyt na čerstvém vzduchu už dnes není pro děti tak samozřejmý, jako tomu bylo dříve. Trampolíny jsou tedy zdravou aktivitou namísto sezení u počítače,“ dodala Ženíšková.

Skákáním na trampolíně trénujete komplexně celé tělo, a to s pozitivním účinkem na srdeční a krevní oběh. Skákání zlepšuje motorický vývoj a pomáhá při udržení stabilní hmotnosti. Vstup na obě trampolíny je povolený pouze bez obuvi.

Komentáře