Novák a pak nic. Přes velké problémy přehlížíme malé

Příliš mnoho zeleně na Komenského náměstí.

PŘÍBRAM – Příbram se potýká s celou řadou těžkostí – chybí dostupné bydlení, kapacita čistírny odpadních vod je na svém limitu, o rekonstrukci bazénu se mluví už druhé volební období, stále schází stovky parkovacích míst… To všechno jsou velké problémy, které nemají jednoduchá řešení a zřejmě se u nich neobejdeme bez kompromisů. Pak tu jsou zdánlivě drobné potíže. Tak třeba: prošli jste si v posledních dnech město?

Na jedné straně tu máme areál Nového rybníku, který po letech stagnace nabral druhý dech. Například lavičky ovšem po celé Příbrami nikdo nenatře. O tom, že by snad vyměnil prosezená prkna, si můžeme nechat jenom zdát.

Městská zeleň je fajn, ale nesmí jí být zase moc. Mezi dlažbou hojně bují a to tak, že někde už pomalu raší malé stromky. Kopřivy zakrývaly vstupy do Svatohorských schodů. Pro lidi v kraťasech znamenal průchod těmito místy adrenalinové dobrodružství. Pravda, v polovině prázdnin technické služby tento problém vyřešily, ale nešlo kopřivy posekat dříve? Zeleň totiž neroste podle rozpisu údržby.

O stavu schodiště vedoucího z Průběžné ulice na parkoviště na Rynečku se mluví dlouho, ale jeho oprava je zatím v nedohlednu. Vypíše se prý výběrové řízení… Vážně je nutné to dělat pro tak „rozsáhlou rekonstrukci“? Nezvládly by opravu technické služby?

Současné vedení města rádo mluví o velkých projektech. Co mezitím vyřešit „maličkosti“? Vždyť to hravě zvládnou jak v zahraničí, ale třeba i v Písku, Strakonicích či Železné Rudě. Co myslíte, opravdu bychom to nedokázali my Příbramáci?!

Komentáře