Nový rybník rozšíří kemp a dostane i saunu

PŘÍBRAM – Vedení města přehodnotilo svůj postoj ke kempu v areálu Nového rybníku. Radnice jeho existenci zprvu odmítala, ale nyní si zřejmě uvědomila jeho potenciál a tak dala Sportovním zařízením města Příbram (SZM) zelenou pro jeho celkovou obnovu. S dokončením se počítá pro příští letní sezonu.

Nově by kemp měl rozšířit své služby napříkla do nová sauna v budově půjčovny sportovních potřeb. Ta by své návštěvníky měla přivítat už na začátku příštího roku. „Bude hotovo,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovních zařízení města Příbram. Revitalizace minikempu je podle něj projekt, který dokreslí celkový dobrý dojem z areálu a sauna zase služba, která vyplní období, co do počasí, pochmurnějších dnů. Tím bude dosaženo maximálního využití areálu.

„Kemp beru jako nedílnou součást areálu, která si zaslouží pozornost a stojí za to ho zachovat. Sauna je doplňková služba, kterou jsme návštěvníkům slíbili už před covidem a pak byli nuceni její realizaci odložit. Tyhle dva projekty jsme tak areálu, řekl bych, dlužili. Po jejich realizaci samozřejmě neusneme na vavřínech, ale budeme se věnovat spíše údržbě, programovým aktivitám a zvelebování areálu ve smyslu menších investic, tak abychom zajistili udržitelný rozvoj a perspektivu. Mám z toho opravdu dobrý pocit,“ rozvíjí svou myšlenku Slaba.

V planu je také dovybavení zázemí kempu, vytvoření stání pro karavany, tzv. stellplatzy, stavba tří nových rekreačních chatek a čtvrtou, závěrečnou etapou kompletní revitalizace, budou terénní úpravy v části pro stany. „Nyní jsou již hotové plochy u umýváren, kde jsou k dispozici pračky se sušičkou, kohout na vodu a výlevka na odpadní vody, dále plocha pro výpust tzv. šedé vody z obytných vozů,“ říká ředitel SZM. Stání, pro až deset karavanů je nyní ve vysoké fázi rozpracování, stejně tak realizace nových chatek. Nové chatky pro 4 – 8 osob budou mít vlastní sociální zařízení a kuchyňku, dále terasu s úložným, zamykatelným prostorem pro kola a další vybavení. Nahradí ty tři nynější buňky, které budou využity pro další účely. Jedna z nových chatek by měla být i mezonetového typu, kde by přímo z postele měl být výhled na Nový rybník,

V areálu vznikne také úplně nová sauna. Projekt realizace sauny v budově půjčovny sportovního vybavení za bez mála 1, 8 milionu korun by měl začít v letos prosinci.Stavět jí bude firma STAVOS Příbram a. s., přičemž část truhlářských konstrukcí v rámci finančních úspor provedou zaměstnanci SZM svépomocí. Vejde se do ní až osm osob a objednávky budou prováděny přes online systém. První návštěvníci by tak saunu měli vyzkoušet v prvním čtvrtletí příštího roku.

 

Komentáře