Neutěšený stav Pražské ulice by se příští rok mohl částečně změnit

PŘÍBRAM – Stav Pražské ulice není dobrý. Popraskané dlaždice, rezavějící odpadkové koše, omšelé lavičky v její horní části na Václavském náměstí, tak nyní vypadá někdejší hlavní obchodní tepna města. Zároveň se jedná i torzo historické části města, které se podařilo uchránit před plánovanou demolicí v dobách socialismu. Ovšem nyní potřebuje celkovou rekonstrukci.

To si uvědomují jak obyvatelé či živnostníci z Pražské ulice, tak i vedení města. Před časem do Pražské ulice navíc přesídlilo infocentrum, tudíž se dá předpokládat, že do této části města zavítají i turisté a současný stav opravdu dobrou vizitkou města není. „Nechal jsem si zpracovat takovou pasportizaci problémů, které Pražská ulice má a chceme udělat její postupnou obnovu. To se bude týkat jak mobiliáře, který už je za hranou jak morální tak i technické životnosti, tak i povrchu, který je na některých místech nestabilní… Je to úkolem do příštího roku, tak abychom aspoň trochu té Pražské ulici pomohli,“ prozradil záměry vedení města starosta Jan Konvalinka.

Navíc podle radnice v Pražské ulici chybí kolektor, tedy svedení inženýrských sítí do jedné trasy, které je navíc pak přístupné pro opravy bez narušení povrchu komunikace. „Těch technických problémů je tam více, kromě chybějícího kolektoru je velkým problémem i kanalizace. Ta je ještě původní a prosakuje do domů, k čemuž dochází například při věších deštích,“ připomíná Jan Konvalinka s tím, že podle jeho slov bude v následujících letech Pražská ulice vyžadovat generální opravu.

Komentáře