Nemocniční ombudsmanka začne působit v příbramské nemocnici od srpna

PŘÍBRAM – V Oblastní nemocnici v Příbrami začne od prvního srpnového dne fungovat pozice nemocničního ombudsmana, který bude hájit práva pacientů a zaměstnanců. Tuto důležitou funkci zastoupí Petra Vavrošová, zkušená odbornice v oblasti ochrany práv spotřebitelů a bývalá nemocniční právník.

Osobní konzultace s ombudsmankou budou možné každé pondělí v přízemí budovy ředitelství. „Pacienti se na mě mohou obracet kdykoliv mají pocit, že jejich práva byla zkrácena, že se v souvislosti s jejich léčením vyskytl nějaký problém a také v případě, že nefunguje komunikace mezi nimi a zdravotníky. Stejně tak se na mě mohou obracet i zaměstnanci ONP, pokud potřebují řešit nějakou obtížnou situaci se svými kolegy nebo pokud i oni budou potřebovat pomoci s komunikací s pacienty a jejich blízkými,“ uvedla Petra Vavrošová.

Nemocniční ombudsmanka bude k dispozici od srpna každé pondělí od 9 do 11 hodin a od 13 do 15 hodin. Kontaktovat ji bude možné také prostřednictvím telefonu nebo e-mailové adresy ombudsman@onp.cz. Stejně jako ostatní zdravotnický personál, i ombudsman je vázán mlčenlivostí.

„Mám radost, že se v poměrně krátké době povedlo zřídit v příbramské nemocnici funkci ombudsmana. Byl to jeden z našich programových bodů, na kterém jsme s kolegou z ODS Pavlem Pavlíkem pracovali od začátku mého nástupu na radnici. Jsem rád, že naši prvotní iniciativu podpořilo i vedení nemocnice a věřím, že řešení problémů pacientů i zaměstnanců bude s nástupem nové ombudsmanky fungovat ještě lépe, než doposud,“ uvedl příbramský místostarosta Miroslav Peterka (ODS), který byl jedním z iniciátorů myšlenky na vytvoření nemocničního ombudsmana.

Mimo to se místostarosta Peterka zasazuje o zavedení mamografického screeningu v příbramské nemocnici. Tento krok však přináší řadu formálních i praktických překážek, na kterých se aktuálně pracuje.

Komentáře