Nechtěli „trávu“ pěstovat, raději hned sklízeli

Konopí. Zdroj: pixabay.com

PŘÍBRAMSKO – Velmi kuriózní případ řeší příbramští policisté. Týká se totiž krádeže marihuany. Dva mladíci ve věku 20 a 21 let byli natolik líní vypěstovat si nelegálně marihuanu, že se rozhodli ji raději ukrást jiným pěstitelům.

Vytipovali si místa, kde konopí někdo zasadil, a v pátek 12. října se rozhodli jít na věc. Pod rouškou tmy nejdříve přijeli do jedné obce na Praze-západ, přišli však pozdě, úroda byla již sklizena. Zbyla tu na ně jen část jedné rostliny. Jeden neúspěch je rozhodně neodradil.

Půjčeným autem odjeli do vesnice na Sedlčansku, kde zaparkovali nedaleko jednoho rodinného domu, a protože si hráli na profesionály, zamaskovali si obličeje a do rukou vzali nářadí. Po přestřižení oploceni vnikli na pozemek a pokusili se dostat do skleníku. „Netušili, že majitel objektu na něj namontoval elektronický alarm. Po jeho spuštění se dali zloději na útěk. Jeden z mužů se při překonávání plotu poranil a nemohl ani řídit. Vozidlo proto zůstalo na místě, odemčené. Uvnitř se nacházely doklady a část rostliny z předchozí krádeže,“ sdělila policejní mluvčí Monika Schindlová.

Policisté pachatele dopadli asi hodinu po oznámení. Muži nepředpokládali, že nějaký pěstitel krádež konopí oznámí, protože je toto jednání nezákonné. Rozhodně je ani nenapadlo, že si někdo dá zabezpečovací zařízení na skleník. „Pětapadesátiletý majitel pozemku se hájil tím, že si rostlinu pěstoval pro léčebné účely, ani to však zákon neumožňuje,“ doplnila příbramská policejní mluvčí. Oběma zadrženým mužům sdělili strážci zákona podezření z přečinu porušování domovní svobody. Další právní kvalifikace bude stanovena po znaleckém zkoumání zajištěných rostlin.

 

Komentáře