Nábytek BEKR bude opět na jednání zastupitelstva

PŘÍBRAM  – Netrvalo to ani dva měsíce a zastupitelé se budou opět zabývat výpovědí z nájmu nábytku BEKR z prostor Zimního stadiónu v Příbrami. Tentokrát na žádost jednatelky této společnosti.

Připomeňme si, že problematiku nájmu má podle platné legilativy v kompetenci rada města. Ta se však na svých jednání nedohodla, tedy přesněji řečeno, několikrát výpověď z nájmu nezískala v radě města patřičnou podporu a tak se jí museli zabývat zastupitelé na svém únorovém zasedání. Mnozí se tehdy vyjádřili v tom smyslu, že netvrdí, že by prodejna na zimním stadionu měla zůstat, ale vadí jim způsob, jakým je celá věc ze strany vedení města řešená.

Projednání výpovědi z nájmu v zastupitelstvu pak provázela zhruba dvouhodinová diskuse plná zbytečných emocí. Dokonce na tomto jednání byla jednatelka společnosti BEKR nařčena starostou města z jakési „mediální masáže“ směrem k veřejnosti a zastupitelům, což ve svém vystoupení odmítla. Ovšem nutno podotknout, že ani jednatelka firmy Martina Bezunková, svým vystoupením na únorovém zastupitelstvu příliš neoslnila. Místo, aby se snažila přítomným svůj pohled na celou věc vysvětlit, působila značně rozpačitě a nepřipraveně, neustále opakovala, že je připravená odpovídat na otázky zastupitelů, ty ale nepřicházely. Ti nakonec v hlasováním 13 hlasů pro – výpověď z nájmu schválili. Jak probíhalo toto zastupitelstvo, se můžete podívat v této naší videoreportáži.

Jaký asi bude mít průběh projednání opět tohoto bodu v zastupitelstvu? No uvidíme. Jedno je však jisté, jak jsme mohli v posledních dnech číst vyjádření příbramského starosty na některých, zřejmě spřátelených, webových portálech, tentokrát by se zdálo, že „mediální masáž“ jde spíše z jeho strany.

I když na druhou stranu ani Martina Bezunková po únorovém rozhodnutí zastupitelstva nezvolila příliš dobrou taktiku, když zveřejnila své vyjdření na sociální sítí Facebook, kde vyjádřila svůj nesouhlas s rozhodnutím zastipitelstva. Ať už pondělní projednávání tohoto bodu dopadne jakkoli, dá se předpokládat, že Martina Bezunková v podzimních komunálních volbách, na rozdíl od těch minulých, vedení města finančně nepřispěje na kampaň.

Komentáře