Na Rynečku platí zákaz pití alkoholu, někteří lidé to ale nedodržují

Příbramský Ryneček.

PŘÍBRAM – Na sídlišti Ryneček si už delší dobu část lidí, kteří tam bydlí, stěžuje na opakované porušování nočního klidu. Podle nich je hlavním důvodem nedaleká ubytovna pro bezdomovce, místní restaurace a obchod, u kterého popíjejí právě lidé bez přístřeší. Ovšem podle městské policie může jít do jisté míry o subjektivní pocit.

„Městská policie Příbram nezaznamenává v dané lokalitě větší počet výjezdů než v jiných částech města,“ uvedla tisková mluvčí města Eva Švehlová. Podle městské policie strážníci nezaznamenali v této lokalitě zaznamenávali strážníci více stížností než na jiných místech ve městě.

Lidé kritizují především nepořádek a fakt, že se po místním hřišti v podvečer pohybují opilí lidé, nebo popíjejí před místním koloniálem. A to i přes fakt, že Ryneček patří do vymezených lokalit, na kterých městská vyhláška zakazuje konzumaci alkoholu na veřejném prostranství.

Městská policie situaci na Rynečku ale nepodceňuje a vzhledem k potenciálním rizikům věnuje této oblasti zvýšenou pozornost a to nejen kvůli existenci nízkoprahového denního centra pro osoby bez přístřeší, ale také z důvodu restauračních zařízení v ulici Čs. armády.

Podle strážníků i vedení města Ryneček patří do lokalit, které jsou pod se zvýšenou mírou pozornosti městské policie stejně jako například okolí ubytoven, azylového domu a v posledních měsících také Gymnázia Příbram v ulici Legionářů, kde by měl být v těchto dnech instalovaný nový kamerový bod.

Komentáře