Na park u Čekalíkovského rybníku budou dohlížet kamery

Čekalíkovský rybník. Foto: město Příbram

PŘÍBRAM – Město se potýká s velkou vlnou vandalismu. Zájmu vandalů neunikl ani nový Park Valle di Ledro v okolí Čekalíkovského rybníka. Ten nyní spravují Technické služby, nicméně radnice chce po tento park konkrétní režim. Nevylučuje ani dohled kamerového systému.

„Ono je tam částečně z jedné kamery vidět, ale kamerový systém tam bude osazen. V tuto chvíli už máme představu jaký a kde, bez kamer se to tam rozhodně neobejde,“ říká starosta Jan Konvalinka.

V parku se už „zabydleli“ i vandalové. Foto: město Příbram

Péči o areál mají zatím na starost Technické služby. Jedná se především podle starosty o rámcový úklid a zalévání. „V současné době vyhodnocujeme modely té péče a vychází nám z toho, že bychom mohli mít nějakého člověka na dohodu a ten by měl na starost jen tento park,“ vysvětlil Konvalinka s tím, že větší opravy a úpravy by dál prováděli pracovníci Technických služeb.

Park je poměrně hojně navštěvovaný, ale někteří návštěvníci kritizují například nerezovou skluzavku. Ovšem nikoli kvůli pořizovací ceně, jak tomu bylo při jejím umístění, ale z praktických důvodů. Mezi výtky patří například to, že se dětem na vrchol skluzavky po svahu poměrně špatně dostává, nebo že skluzavka má příliš prudký sklon a děti na konci poměrně razantně „vyplivne“ a podle některých rodičů hrozí například u menších a lehčích dětí, že tvrdě dopadnou na zem.

Někteří z rodičů si také všimli střepů, které jsou v zemině v parku a myslí si, že by se toto mělo ještě napravit.

Foto nám poslala jedna z maminek, která park nedavno navštívila.

Komentáře