Letní odpoledne ve Vysoké nabídne pohádku, Dvořáka, bojovku i Svěráka

Ředitel Památníku Antonína Dvořáka Vojtěch Poláček. Foto: René Volfík

VYSOKÁ U PŘÍBRAMĚ – Nezapomenutelné Letní odpoledne plné zábavy a kultury se uskuteční v sobotu 12. srpna ve Vysoké u Příbrami. Akci s nejrůznějšími kulturními aktivitami pro malé i velké přiravil Památník Antonína Dvořáka ve spolupráci s obcí.

Program nabídne pestrou směsici hudební pohádky, lesní bojovky a večerního letního kina. Akce začíná ve 14 hodin poutí před obecním úřadem.  Hlavním lákadlem pro nejmenší návštěvníky bude od 16 hodin hudební pohádka s názvem „Jak se Honza učil muzikantem“, kterou u zámečku předvede soubor Filharmoniště. Líný Honza se vydává do světa, aby se stal muzikantem, a na své cestě zkouší hraní různých hudebních nástrojů. „Děti od 3 do 7 let se mohou těšit na živou hudbu a profesionální muzikanty, kteří je svou hravostí okouzlí,“ říká ředitel Památníku Antonína Dvořáka Vojtěch Poláček.

Pro milovníky akční zábavy bude od 17:00 do 21:00 připravena lesní bojovka, která si bude moci vyzkoušet každý. Start najdete u zámečku, a nebude chybět spousta zábavy a adrenalinu.

Večer, od 21:00, se rozsvítí plátno pro Letní kino u Sládkovny, a promítat se bude oscarový film „Kolja“, který je plný skvělé hudby od samotného Antonína Dvořáka. Tuto unikátní projekci osobně uvede režisér snímku Jan Svěrák.

Vstup na všechny kulturní akce je pro všechny návštěvníky zdarma, což přispívá k tomu, aby si mohli vychutnat tyto jedinečné kulturní zážitky bez omezení. Kavárna ve Sládkovně bude otevřena až do pozdních večerních hodin, a tak si budete moci pochutnat na osvěžujících nápojích a drobných pochoutkách. „V kavárně budou k zapůjčení deky a hry,“ dodává Vojtěch Poláček.

Komentáře