Na Komenského náměstí by se podle plánů města měla vrátit kašna

Komenského náměstí v Příbrami III.

PŘÍBRAM – Město plánuje rekonstrukci Komenského náměstí v Příbrami III. Práce budou rozdělené do dvou etap. První, kdy dojde na výměnu vodohospodářských sítí, by měla začít v příštím roce. Na tu pak naváže revitalizace celého prostoru náměstí.

„Součástí architektonického řešení toho náměstí bude samozřejmě i optimalizace jeho vzhledu a jeho funkčnosti.To náměstí dozná docela zásadních změn, jako například v podobě úprav dětského hřiště a podobně,“ přiblížil záměr starosta Jan Konvalinka.

To ale až po dokončení první etapy rekonstrukce, kdy dojde na výměnu vodohospodářských sítí. „Ty jsou tam, ostatně jako i v některých dalších částech města, v poměrně dezolátním stavu. V současné době už máme zpracovanou projektovou dokumentaci na výměnu vodohospodářského majetku,“ prozradil Jan Konvalinka. Podle jeho slov by k výměně mělo dojít v příštím roce.

V druhé etapě pak město počítá i s návratem kašny. „Ta byla ve spodní části náměstí, její pozůstatky máme v depozitu, takže i s tou se počítá, i když se nevrátí na zcela původní místo, ale na náměstí Komenského bude,“ ujišťuje na závěr příbramský starosta.

Součástí úprav budou také zapuštěné či polozapuštěné kontejnery na tříděný odpad.

Komentáře