Do kin přichází film Chyby. Jeho první klapka padla v Příbrami

Režisér Jan Prušinovský při natáčení. Foto: Zuzana Lazarová

PŘÍBRAM/PRAHA – V těchto dnech má premiéru nový český film Chyby režiséra Jana Prušinovského. Jeho první klapka padla před dvěma lety právě v Příbrami. Filmový štáb tu dokonce hledal i několik komparzistů. Ve filmu se objeví například Pavla Gajdošíková, Jan Jankovský, Ondřej Kokorský, Ivo Gogál, Jan Kolařík nebo Kryštof Rímský.

Snímek, který měl premiéru 15. července a už tuto neděli od 20 hodin se na něj mohou do místního kina vypravit i příbramští diváci, vypráví příběh Emy a Tomáše, kteří se do sebe zamilují a začnou spolu bydlet. Ema je pětadvacetiletá prodavačka v supermarketu na malém městě. Tomáš zase  třicetiletý pokrývač žijící z nedaleké vesnice. Časem vyjde najevo, že Ema pracovala v pornoprůmyslu a tím vzbudí  předsudky, které dokážou narušit zdánlivě sebepevnější mezilidské vztahy.

Podle režiséra filmu nejde o romantický snímek, ale romanci. „Z mého pohledu je romance příběh, který sleduje vznik a průběh nějakého vztahu, silného pouta. Pouto se netvoří jen skrze příjemné zážitky, ale především skrze konflikty a nečekané situace. Romantický film to pojímá způsobem, u kterého se člověk cítí dobře. Zatímco romance může způsobovat i frustraci a bolest,“ řekl Jan Prušinovský, autor filmových a seriálových hitů jako jsou Okresní přebor, Most nebo Kobry a užovky.

Kromě Příbrami si filmaři vybrali lokace také v Berouně nebo Kladně. V Příbrami tak produkce hledala  třeba několik předškoláků do komparzních rolí. Původně měl jít film do kin už loni, ale ze známých důvodů byla jeho premiéra o rok odložena.

Komentáře