Mosty a lávky město už kontroluje, ale s opravami teprve začne

Most ve Špitálské ulici.

PŘÍBRAM – Ač se to nezdá, tak na území města se nachází okolo třech desítek mostů a lávek. V roce 2018 se zjistilo, že nikdo neprovádí jejich revizi. Tehdy se také zjistilo, že poslední kontrola těchto staveb se uskutečnila v roce 2002 (Více ZDE).

Ve správě města je na Litavce celkem 18 mostů a přes Příbramský potok pak vede dokonce o 26 staveb, o které se město stará. O nutné opravě se mluví de facto celé volební období, které nyní končí. Jen se měnily mosty, kterými se začne. Místostarosta Martin Buršík tak například v létě 2019 mluvil o mostech na Rynečku, ve Špitálské ulici, u Flusárny nebo v Podlesí. „Jakmile budeme mít zprávu od statika, budeme muset zadat opravy těch vytipovaných mostů, v rámci bezpečnosti lidí nic jiného dělat nemůžeme,“ uvedl v létě 2019 starosta města Jan Konvalinka. Více jsme psali ZDE.

Loni pak vedení města mluvilo o deseti mostech a lávkách, kde se provede projektová dokumentace a v příštím měla následovat oprava mostu v ulici Pod Kovárnami a v Plynárenské ulici. V plánu bylo opravit také osm lávek přes Příbramský potok. Psali jsme ZDE.

Na podzim 2019 se také provizorně opraví lávka přes Příbramský potok za koloniálem na Rynečku s tím, že nová bude postavena na jaře 2020. V provizoriu je lávka dodnes… Více o lávce ZDE.

Lávka za koloniálem na Rynečku.

A jaká je situace dnes?  „Lávka na Rynečku za koloniálem, se bude dělat v letošním roce a letos se bude pracovat také na třech lávkách na Nováku, Letos se také bude dělat oprava mostu na inline dráze na Fialáku,“ sdělila tisková mluvčí města Eva Švehlová. Podle jejích slov avizovaná oprava mostu v Plynárenské ulici se začne realizovat po zprůjezdnění Obecnické ulice.

Most přes Příbramský potok na Rynečku.

 

Ve špatném stavu je také most na Rynečku. Město na něm kvůli jeho stavu zakázalo parkování. I tady jsme se ptali, kdy na něj dojde? „Ryneček, velký most, připravuje se projekt, mimo jiné se řešila například také problematika zeleně. Most bude nejen pro automobilovou dopravu ale také pro pěší a cyklo,“ řekla nám tisková mluvčí města.

Poměrně bouřlivým tématem byl také nápad posunout lávku u Q-klubu. Tam podle radnice stále probíhají jednání.

Běžnou údržbu mostů a lávek provádí Technické služby města Příbrami. Opravy nad rámec běžné údržby jsou soutěženy ve výběrovém řízení. Na podzim 2018 pak také město uzavřelo novou smlouvu na kontrolu mostů a lávek, z níž vyplynuly veškeré závady a nutné opravy na všech těchto mostech, lávkách a propustcích.

Lávka u Q-klubu.

Komentáře