Město bude řešit špatný stav mostů a lávek, letos projekt a příští rok oprava deseti nejhorších

PŘÍBRAM – O špatném stavu mostů a lávek ve městě se mluví už několik posledních let. Podle statika jich v různém stádiu havarijního stavu či v nepoužitelném stavu valná většina. Ač se to nezdá, Příbram má na svém území okolo tří desítek mostů a lávek.

V posledních „Minutkách z radnice“ uvedl místostarosta města Martin Buršík, že se v tomto roce provede projektová dokumentace deseti nejhorších mostů a lávek, a v příštím bude následovat oprava mostu v ulici Pod Kovárnami a v Plynárenské ulici. Dojde také na  osm lávek přes Příbramský potok.

Ale ještě v květnu 2020 na tiskové konferenci kdy, už vedení města o špatném stavu mostů a lávek vědělo uvedl „Podle statika jich je 80 % v havarijním nebo nepoužitelném stavu. Primárně se nyní zabýváme mostem ve Špitálské ulici naproti bývalým uhelným skladům, který bude opravován jako jeden z prvních,“ řekl místostarosta Martin Buršík.

Most ve Špitálské ulici.

Tehdy podle jeho slov budou opravy velmi nákladné a město si bude moci ročně dovolit maximálně dva mosty. Konkrétně v případě mostu přes Příbramský potok ve Špitálské ulici má jít o investici podle odhadů v rozmezí 20 až 30 milionů korun. „Pravděpodobně také u něj budeme rušit obě dvě lávky, nebo zachováme jen jednu z nich. Budeme o tom ještě jednat, důvodem mimo jiné je, že podle dopravní policie jsou na tomto mostě pro řidiče špatné rozhledové poměry,“ vysvětloval v květnu minulého roku příbramský místostarosta.

Dnes je tedy vše jinak a vedení města bude prioritně řešit jiné mosty než v květnu uváděl místostarosta. Pozornost a prioritu by si také určitě zasloužil most na Rynečku, kde muselo být kvůli statice na jeho části zakázáno parkování.

 

Komentáře