Místostarosta Peterka: Kontejnery od vchodu na hřiště zmizí

PŘÍBRAM – Už několik měsíců se rodiče s dětmi musí při cestě na dětské hřiště na Komenského náměstí doslova prodírat mezi třemi kontejnery na komunální odpad, které velmi často blokují vstup na zmíněné hřiště. Na jaře příštího roku chce město ale zjednat nápravu.

„Nepořádek okolo kontejnerů na odpadky je tu už delší dobu, nyní k nim přibylo i to, že kontejnery dost často stojí přímo před vchodem na hřiště a opravdu není nic příjemného se s dětmi na hřiště s dětmi téměř prodírat odpadky,“ říká Klára, jedna s maminek navštěvující se svými dětmi hřiště na Komenského náměstí.

Komenského náměstí v Příbrami III.

S tím souhlasí i místostarosta Miroslav Peterka, který má mimo jiné na starost Technické služby města Příbram. „Byl jsem se na místě podívat a ty kontejnery jsou opravdu nevhodně postavené. Rozhodli jsme proto, že na jaře vybudujeme stání pro kontejnery v horní části náměstí, kde přes léto stojí kontejner na bioodpad,“ přislíbil Peterka.

Navíc náměstí Komenského v třetí městské části je společně s náměstím J. A. Alise na Březových Horách posledním čekajícím na svou revitalizaci. O ní už před dvěma lety mluvilo vedení města. Chtělo ji rozdělit do dvou etap. Nicméně podle současného prvního místostarosty Vladimíra Karpíška si na ní budeme muset ještě pár let počkat. „Z hlediska výdajů rozpočtu nemá tato akce v tuto chvíli prioritu, ale plánujme ji až na rok 2028,“ konstatoval letos v létě Karpíšek.

Komentáře