Městská policie by si v budoucnu mohla vyměnit budovu s knihovnou

PŘÍBRAM – O nutnosti celkové opravy budovy bývalého ředitelství Rudných dolů se mluví už několik let. Její stav se horší a podle posledních informací do ní zatéká. Radnice proto připravuje opravu střechy a také sklepních prostor. Jedná také i s architektem, který připravuje návrh, jak budovu co nejlépe využít.

Město chce v opravu střechy a sklepení realizovat v letošním roce. Na stavební práce Příbram žádá o dotaci. „Celkové náklady krytinu i krovy by měly být okolo sedmi milionů korun s tím, že na krytinu jsme požádali o dotaci, kde můžeme žádat až o tři miliony korun, ale u krovů byl problém na straně projektanta a památkářů, kde se neshodli na některých úpravách a na navrhovaném materiálu,“ konstatoval místostarosta Martin Buršík s tím, že o dotaci město žádá na Středočeském kraji a doufám, že zhruba polovinu částky by mohlo získat.

Dále se připravuje projektová dokumentace na sklepení této budovy. „Tam by měl vzniknout multifunkční skladovací a archivní prostor pro potřeby buď městského úřadu, případně dalších institucí, které by mohly v budoucnu v budově bývalých Rudných dolů sídlit,“ přiblížil další záměry města Jan Konvalinka.

Dále si město nechává od architekta zpracovat i návrh na celkové využití budovy bývalého ředitelství Rudných dolů. „Jako jedno z nejlepších využití se jeví vybudování velké městské knihovny a multifunkčního objektu, který by splňoval požadavky na knihovnu 21. století a zároveň se stal i multifunkčním komunitním centrem pro konání různých společenských akcí a podobně. Pokud by došlo ke změně využití té budovy, tak by si městská policie s knihovnou prohodila budovy,“ poodhalil další plány města starosta s tím, zasedání zastupitelstva by se změna netýkala.

Komentáře