Město zvažuje stavbu parkovacího domu v Milínské i místo tržnice na Rynečku

Tržnice na Rynečku.

PŘÍBRAM – Zastupitelé na svém posledním zasedání schválili záměr výkupu budovy tržnice na Rynečku. Jedním z důvodů, proč chce město tento objekt získat, je, že by na tomto pozemku mohla vyrůst stavba potřebná pro město.

„Pokud k tomu do budoucna najdeme vůli, tak to by mohl být prostor, kde by mohl vyrůst nějaký parkovací dům, který by absolutně vyřešil problém s parkováním v této oblasti,“ myslí si příbramský starosta Jan Konvalinka.

Je to další místo, kde město zvažuje stavbu, jež by vyřešila problém s parkováním v této části města. Podobné úvahy zaznívaly i při výkupu pozemků pod parkovištěm před koloniálem. I tam radnice mluvila o možnosti stavby parkovacího domu.

Nicméně v minulém volebním období se také začalo mluvit o tom, že by parkovací dům pro oblast Rynečku a Milínské ulice mohl stát na místě parkoviště v Milínské ulici. „Tady už máme určitou část fázi příprav za sebou. Dokonce už došlo k nějakému zaměření sítí a je hotová i zastínovací studie, díky ní víme, jak velký by ten parkovací dům měl být a v tomto případě bychom byli rádi i za spolupráci se soukromým sektorem, kdy by se našel investor, který by do toho vstoupil,“ přiblížil situaci ohledně možného parkovacího domu v Milínské ulici příbramský starosta. Ostatně memorandem týkajícího se tohoto projektu by se mělo zabývat zastupitelstvo na svém zasedání v pondělí 9. října.

Nicméně část lidí bydlících na Rynečku a v Milínské ulici s tímto záměrem města dlouhodobě nesouhlasí.

Radnice uvažuje o stavbě parkovacího domu v Milínské ulici na místě parkoviště.

Komentáře