Město udělalo první krok k atletickému stadionu v Příbrami

ilustrační foto

PŘÍBRAM – Dlouho chátrající atletický ovál za základní školou ve Školní ulici by se mohl v následujících letech zcela zásadně proměnit k lepšímu. Zastupitelé k tomu udělali první krok a to směnou a výkupem pozemků.

Na únorovém jednání zastupitelé většinou svých hlasů schválili směnu pozemků s doplatkem 9,3 milionů korun pro TJ Baník Příbram, který byl majitelem pozemků pod atletickým oválem za základní školou ve Školní ulici, jenž několik let už jen neutěšeně chátral.

„Je to důležitý krok pro naše město a je to co tady spoustu let chybělo,“ uvedla při projednávání radní Renáta Vesecká (Příbramáci pro Příbram), která má sport ve své kompetenci.

„Mám již připravené další kroky k přípravě vybudování atletického  stadionu. Když by jsme neztratili žádný den v přípravě (studie, projektová dokumentace, uzemnění řízení) tak by jsme v roce 2023 začali stavět tento stadion,“ řekla při projednávání místostarostka města Zorka Brožíková (ANO).

„Tento krok vnímám pozitivně, jednou městu umožní postavit tam atletické sportovní zařízení. Hodně mimo realitu však bylo vyjádření paní místostarostky, která řekla, že by se mohlo začít stavět v roce 2023. Podívejme se na kauzu aquaparku, jak to město umí… Projekty, územní řízení, stavební řízení, výběrová řízení – to vše má své lhůty. A musí být tahoun, který tlačí na pilu. Situaci na městě tak nevidím,“  konstatoval ekonom Václav Dvořák.

A je to opravdu tak, proto aby vznikl nový atletický stadion bude nutné učinit ještě mnohé, než bude možné se stavbou začít. Doufejme tak, že to bude v nějaké dohledné době.

 

Komentáře