Zastupitelstvo Středočeského kraje právě zvolilo Václava Švendu radním pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Zastupitelé Středočeského kraje právě na svém dnešním jednání zvolili Václava Švendu (Spojenci) radním pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Ten tak vystřídá svého stranického kolegu Jana Jakoba,(Spojenci) který se stal po odstoupení Miroslava Kalouska poslancem.

Václav Švenda je již přes 10 let příbramským zastupitelem, v minulosti zastával i post místostarosty. V komunální politice prosazoval zásady transparence a boje proti korupci. „Jako radní chci navázat na dobře odvedenou práci Jana Jakoba. Budu nadále pokračovat v komunikaci s našimi příspěvkovými organizacemi, které v této nelehké době potřebují partnera a pomocnou ruku,” říká Václav Švenda. 

„S čistým svědomím a plným nasazením nemohu vykonávat zároveň funkci radního i poslance. O to víc mě těší, že na mé místo nastoupí kolega Václav Švenda. V první řadě měl oblast kultury na starosti už coby místostarosta Příbrami a v jeho kompetenci mám tedy plnou důvěru“, uvedl Jan Jakob, kterého ve funkci Václav Švenda střídá.

Podle usnesení zastupitelů by se měl Václav Švenda funkce ujmout k 1. březnu 2021. Ten také v návaznosti na to rezignoval na funkci člena a místopředsedy Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanosti Středočeského kraje.

Komentáře