Město reklamuje okna na ZŠ 28. října, dodavatel je ale v konkurzu

PŘÍBRAMZákladní škola v ulici 28. října procházela od roku 2018 do září 2019 rekonstrukcí půdního prostorou, kde vznikly specializované učebny a nový výtah pro bezbarierový přístup. Nyní se ukázalo, že je nutné reklamovat elektrické ovládání oken.

Na svém prosincovém zasedání se rada města zabývala reklamací vad elektrického ovládání oken. Stavbu prováděla jako vítěz výběrového řízení stavební společnost MTStav Příbram, ale neobešla se bohužel bez komplikací a podstatného navýšení ceny. Práce měly být hotové původně, podle smlouvy z května 2018, za devět měsíců tedy v březnu 2019 za vysoutěženou cenu 23 582 283,- Kč.

Práce se ale nevyvíjely přesně podle projektu a tak vedení města se společností MTStav uzavřeno celkem sedm dodatků smlouvy, kde byly městem schváleny vícepráce a samozřejmě i prodloužení termínu dokončení stavby. Poslední dodatek byl uzavřený v květnu 2019 a celkově se výsledná cena vyšplhala na 25 291 759,- Kč. Oproti původní vysoutěžené částce se cena tedy zvýšila o 1 709 476 korun a tři měsíce prodloužení termínu. „Realizace stavby nebyla snadná, čelili jsme komplikacím. Nakonec se však zadařilo,“ uvedl v červnu 2019 starosta města Jan Konvalinka.

    

Město tehdy ještě pořídilo takzvanou vybavenost do učeben, takže celkové náklady dosáhly téměř 32 milionů korun.

Teď se ukázaly další komplikace této stavby a to elektrické ovládání oken v těchto půdních prostorách. Na jednání rady města 23. prosince 2019 se tímto problémem zabývali radní a rozhodli se jednomyslně pro přímé zadání zakázky, místo standardního výběrového řízení. Zakázku zadali firmě City Elektro Praha, která má tyto vady odstranit. To městskou kasu vyjde, podle zápisu z rady města, na více jak 1,5 miliónu korun s DPH.

Na závěr ještě dodejme, že původní firma MTStav Příbram, která stavbu prováděla je podle veřejných aktuálních informací od 12. listopadu 2019 v konkurzu a tak vymáhání této částky za opravu vad, zřejmě nebude vůbec jednoduché, zdali nemožné.

Foto: Město Příbram

Komentáře