Město prodloužilo termín pro nabídky na dokončení Junior klubu

Junior club.

PŘÍBRAM – O týden prodloužilo město termín, do kdy se mohou hlásit se svými nabídkami zájemci na dokončení rekonstrukce Junior klubu. Původně mohli nabídky podávat do 16. září, nyní je termín pondělí 23. září.

Jedná se už o třetí pokus najít někoho, kdo projekt dokončí. Do prvního kola výběrového řízení na zakázku malého rozsahu „Dokončení stavebních úprav a přístavby Junior klubu“ se nikdo nepřihlásil. Ve druhém kole bylo osloveno deset firem, přičemž nabídku ve lhůtě předložila pouze jedna. „Tato nabídka o jeden a půl milionu korun přesahovala předpokládanou hodnotu zakázky. Z tohoto důvodu rada města rozhodla o vyhlášení třetího kola výběrového řízení, ve kterém potencionálním firmám prodlužujeme termín realizace,“ uvedl k důvodům zrušení a novému vypsání výběrového řízení starosta města Jan Konvalinka. Největší překážkou pro zájemce o dokončení zmiňované zakázky je převzetí odpovědnosti za možné závady po původní firmě. Projekt původně vyhrála firma SPO Příbram, se kterou ale město kvůli neshodám loni v listopadu ukončilo spolupráci.

S rekonstrukcí klubu počítal i jeho poslední nájemce podnikatel Martin Severa, nicméně s podstatně nižší částkou. „Městu jsem dal nabídku, že do Junioru v průběhu dvou až tří let budu investovat tři a půl miliónu, aniž bych klub zavřel,“ řekl Severa koncem roku 2016, kdy z klubu odcházel. Město hovořilo na začátku rekonstrukce o částce zhruba sedmi milionů, vítězná firma vyšla z výběrového řízení z částkou necelých 14 milionů, ale jaká bude cena na konec doopravdy se zatím neví.

Komentáře