Město chce v brzké době představit novou podobu odpadkových košů

PŘÍBRAM – Vedení města ve spolupráci se Spolkem pražské ulice, památkáři a Technickými službami spolupracuje na podobě nových odpadkových košů pro Pražskou ulici. Ty současné jsou z mnoha důvodů nevyhovující. Město už má podobu nových košů hotovou a brzké době by mělo vyzkoušet, jak bude jejich umístění v centru města vypadat.

Podle návrhu od Technických služeb by odpadkové koše pro Pražskou ulici by je mělo jednat o nádoby z tahokovu, v některých lokalitách města by pak byla možná obměna povrchu na dřevo, protože se o jejich umístění uvažuje i v jiných lokalitách než v Pražské ulici. „Je hotový návrh tvaru koše od pracovníků Technických služeb, v pátek 15. září proběhnout schůzka přímo v Pražské – zástupci spolku Pražské ulice, města, TS a památkáři, na které mělo dojít k posouzení návrhu, ale schůzka byla na podnět paní památkářky přesuta. Termín prozatím ale ještě není stanoven,“ sdělila naší redakci tisková mluvčí města Eva Švehlová.

„Nové koše zcela určitě budou vybaveny horní stříškou tak, aby do nich nezatékalo,“ dodává místostarosta Vladimír Karpíšek (ANO) s tím, že odpadkové koše by město rádo vyměnilo postupně za nové do konce letošní roku. Podle něj by měly být o něco větší, ale zase by se tím měl snížit jejich počet.

Jsem rád, že se podařilo s panem místostarostou Karpíškem najít shodu v otázce oprav Pražské ulice, a že si pan místostarosta uvědomuje, že je potřeba této části města věnovat pozornost i do ní investovat nějaké peníze,“ říká předseda spolku a opoziční zastupitel Marek Školoud (Spojenci).

V současné době se na území města nachází čtyři nebo pět různých typů odpadkových košů. To mimo jiné komplikuje i jejich vyvážení. Město by proto chtělo přejít na jeden typ v celé Příbrami.

Velký počet různých typů odpadkových košů komplikuje pracovníkům Technických služeb jejich vyvážení. „Oni musí některé z nich odemykat, aby je mohli vysypat a každý z těch typů má jiný typ zámku, takže jezdí s velkým svazkem klíčů a to samozřejmě práci zdržuje. Pokud bychom odpadkové koše na v Příbrami sjednotili na jeden nebo dva typy, výrazně to práci Technickým službám ulehčí,“ vysvětlil místostarosta Miroslav Peterka (ODS).

Tím, že by nové odpadkové koše pro město vyráběly Technické služby, vidí místostarosta Peterka jednak výhodu v ulehčení práce s jejich odemykání a vysypáváním, ale také s případnou opravou či obnovou, neboť by Technické služby mohly v případně zničení či poškození okamžitě vyrobit koš nový.

Komentáře