Šestnáctiletá Ester z Březnice přišla o maminku, pomoc jí chce sbírka

BŘEZNICE – Šestnáctiletá Ester v tomto roce zůstala bez maminky. Blízcí její rodiny se rozhodli založit tuto sbírku, aby jí pomohli uskutečnit životní potřeby mladé dívky, které již nemohla zajistit její maminka Libuška.

Esterce zemřela v tomto roce po těžké nemoci maminka Libuška, která ji po celý život sama vychovávala. V současné době je v poručnictví maminčiny kamarádky, která je v důchodovém věku a mají spolu hezký vztah. Nicméně z finančních důvodů není možné, aby mohla zajistit pro Esterku start do života takový, jaký má většina jejích vrstevníků. Toto je způsobeno i tím, že maminku Libušku, která provozovala „Kavárnu u Bylinné zahrádky“ v Březnici, těžce podnikatelsky postihlo období covidu i její následný boj se zákeřnou nemocí, a tedy nemohla zanechat žádné finanční zajištění pro dcerku.

Pro Donio, kde je sbírka vypasaná, Esterka napsala tato slova: „Za vše dobré, vděčím hlavně mamce a vždycky jsem si říkala, že jí to jednou budu chtít oplatit. A najednou tu mamka není a já už to nestihnu. Je to zvláštní pocit být najednou na světě sama, bez toho, s kým jsem byla celý život. Teď mám zodpovědnost za svůj život sama a nechci ho promarnit, už kvůli mamce, která by mě jistě chtěla podporovat a přála by si, abych si vedla v životě dobře a byla šťastná.

Její blízcí prot zakložili tuto sbírku. Jako výraz poděkování Libušce za společně strávený čas na tomto světě, a hlavně aby jí pomohli se lépe vyrovnat s problémy v prvních letech jejího samostatného života.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Esterka v současné době začíná studium na střední škole mimo své stálé bydliště, Tedy v nejbližších letech bude potřebné hradit náklady spojené se vzděláním, se zdravotním zajištěním, dočasné ubytování, dopravu, a podobně. V budoucnu pak bude nutné, aby se osamostatnila a tedy řešit její bydlení.

Přispět do sbírky můžete ZDE.

Komentáře